Smart Lighting

Producent i importer oświetlenia

O Firmie

Firma Smart Sp. z o. o. powstała w 1989 roku i zajmuje się importem wyrobów elektrotechnicznych. Realizujemy zakupy cało-kontenerowe z fabryk dalekowschodnich. Wszystkie kontraktowane przez nas wyroby pochodzą z bieżącej produkcji, zazwyczaj na nasze zamówienie, są najwyższej jakości i posiadają wszelkie wymagane certyfikaty międzynarodowe. Nasze zaangażowanie kapitałowe pozwala na import i zakup znacznych ilości towaru w cenach producenta, dlatego oferowane przez nas ceny dla hurtowni są wyjątkowo niskie, a stany magazynowe wysokie. Monitorujemy stale poziom cen naszych produktów, gwarantując najniższą cenę na rynku. Jakość importowanych przez nas wyrobów weryfikujemy na bieżąco uzyskując atesty z uznanych jednostek certyfikujących z Polski i Europy.

Założycielem i długoletnim Prezesem Zarządu firmy SMART jest Bohdan Bogucki, absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Gdańskiej. W 1989 r. - jeszcze przed pełnym uwolnieniem gospodarki rynkowej - tworzy spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, która na początku świadczy usługi informatyczne.

W kolejnych latach Bohdan Bogucki pracuje jako Prezes Zarządu w spółkach prawa handlowego: Truck Center Sp. z o.o. oraz TAC Polska Sp. z o.o. Szczególnie ta ostatnia działalność umożliwia mu dogłębne poznanie ładu korporacyjnego dużej organizacji o zasięgu światowym oraz przybliża szczegóły i wszelkie aspekty międzynarodowej wymiany handlowej.

Na bazie tych doświadczeń w 2002 r. Bohdan Bogucki wznawia działalność własnej firmy Smart Sp. z o.o., która początkowo zajmuje się instalacjami inteligentnego domu, a następnie angażuje się we wspomaganie transakcji handlu zagranicznego. Po 2006r. Bohdan Bogucki zostaje pełnomocnikiem firmy CMHK Co., Ltd. z Hong Kongu, która promuje sprzedaż wyrobów przemysłu motoryzacyjnego w całej Europie. Tworzy sieć franczyzową, doskonali kanały zaopatrzenia i przepływu pieniędzy oraz wprowdza nowoczesne formy kontraktowania towaru i dostaw.

Okres ten owocuje nawiązaniem wielu kontaktów handlowych, dogłębnym poznaniem procesu zarządzania jakością: TQM oraz Six Sigma, wizytacją dziesiątek nowoczesnych zakładów przemysłowych w Singapurze i Japonii oraz licznymi doświadczeniami zawodowymi w tej części świata. Kluczowym elementem powodzenia w kontaktach handlowych staje się poznanie mentalności i zachowań kontrahentów z Dalekiego Wschodu. Wielką umiejętnością staje się poruszanie się w tym skomplikowanym świecie nieformalnych kontaktów, gry pozorów, zaskakujących zwrotów negocjacji i jednocześnie twardych reguł zachodniej ekonomii.

Od 2009 roku spółka poszukiwała nowego otwarcia i znajduje je w elektrotechnice. Zdobyte doświadczenia z poprzednich lat pozwalają na szybkie uzupełnienie nowego asortymentu towarowego. Okazuje się też wkrótce, że Daleki Wschód to potentat na tym rynku. Większość towarów oferowanych przez dzisiejszych dostawców tej branży ma swoje korzenie w Korei, na Tajwanie czy w Japonii.

Bohdan Bogucki poza pracą zawodową, potrafi tez zorganizować czas wolny, sobie i innym. Jest doświadczonym podróżnikiem, brał udział w eliminacjach do Camel Trophy, samochodem 4x4 przebył Północną i Zachodnią Afrykę, gdzie dotarł do Timbuktu i kraju Dogonów oraz RPA i Zimbabwe, gdzie rafting na Zambezi o mało nie pozbawił go życia. Brał ponadto udział w wyprawach terenowych wokół Jeziora Ładoga w Rosji, zwiedził z plecakiem Indie i Nepal, odwiedzał Tajlandię, Singapur i Japonię oraz uczestniczył w rajdzie Orlando - Key West na Florydzie w USA.

O takich ludziach mówi się, że z niejednego pieca chleb jedli, ale pasuje do niego równie dobrze określenie, że nie święci garnki lepią. Bardziej zwykli ludzie, którzy od wielu lat twardo stąpają po ziemi. Powierzając zaopatrzenie swojej firmy spółce SMART oddajesz więc sprawy we właściwe ręce.